facebook-logo
Den
Den

Novinky

Zůstaňte ve formě i v zimě

Zimní období je pro mnohé synonymem svátečního přejídání, omezené aktivity
a takzvaného zimního spánku. Jak se ale udržet ve formě, abychom se na jaře neprobudili s pocitem, že jsme zanedbali starost o své tělo? Existuje několik jednoduchých pravidel, které vám pomohou zatočit se zimní únavou a zůstat aktivní i v tomto ročním období.

Jak být sám k sobě milý?

„Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá.“ Citát Járy Cimrmana je bohužel často více než pravdivý. Pozitivní vnímání sebe sama je pro naši psychiku velice důležité. Nespoléhejte pouze na ostatní a začněte se chovat mile sami k sobě. Máme pro vás tipy, jak na to.

Co dělat, když nemůžete usnout

Čas od času se to stane každému z nás. Jste unaveni, jdete si lehnout a v posteli místo spánku přichází jen nekonečné převalování, hlava plná myšlenek a zírání do tmy. Co s tím? Nejhorší, co můžete udělat, je zůstat v posteli.

Jak si udělat ráno co nejpříjemnější

Sotva ráno otevřete oči, už saháte po svém telefonu, abyste zkontrolovali, co všechno vám uteklo, co je nového nebo co vás dnes čeká?  Zkuste se tohoto ranního zlozvyku vyvarovat a více než na své povinnosti nebo události včerejšího večera se soustřeďte sami na sebe. Pokud vydržíte hodinu po probuzení bez mobilu a budete se zabývat jen sami sebou, snáze si stanovíte cestu, kterou se bude celý váš den ubírat.

Ložnice jako ze škatulky

Jak si usteleš, tak si i lehneš. To praví jedno staré přísloví a my mu musíme dát za pravdu. Ložnice je centrem spánku, relaxace a odpočinku, ve kterém trávíte velkou část svého života. Proto dbejte na to, abyste se ve své ložnici cítili opravdu příjemně. Máme pro vás několik tipů, jak vyzrát na správné uspořádání ložnice, výběr barev i vhodných doplňků.

Alkohol dobrému spánku neprospívá. Špatně spíte? Vyvarujte se alkoholu

Večerní sklenka vína občas neuškodí. Pokud však máte problémy se spánkem, dejte si pozor na přílišné pití alkoholu před spaním. Je totiž vědecky prokázáno, že alkohol našemu spánku zrovna neprospívá. Všichni vědí, že ráno druhého dne po prohýřené noci nebývá zrovna svěží. Málokdo však tuší, že po požití většího množství alkoholu se zhoršuje také kvalita spánku.

Po dobré snídani budete svěží celé dopoledne

Často se vám stává, že máte už hodinu po snídani opět hlad? Pravděpodobně za to může nedostatečná snídaně. Energie, která vydrží celé dopoledne, není mýtus. Opravdu ji můžete najít ve vyváženém, zdravém a chutném ranním jídle. Nebojte se, nemusíte hned počítat kalorie a připravovat po ránu složité recepty.

Ranní citronové osvěžení

Sklenice vlažné vody s citronem je tou nejlepší ranní vzpruhou, jakou můžete svému tělu dopřát. Voda s citronovou šťávou zažene noční dehydrataci, osvěží a dodá vám pořádnou dávku vitamínů. Netvařte se kysele, příprava osvěžujícího nápoje není vůbec složitá a zvládnete ji hravě hned po probuzení.

Krátké ranní protažení

Nočním ležením utlačené kapiláry fungují podobně jako ucpaná hadice – krev, respektive voda jimi neteče. Ranní protažení je skvělým rituálem k rozpumpování celého těla. Neděste se! Neženeme vás do posilovny ani na běžící pás. Protáhnout se a nastartovat svůj den zvládnete ještě v ložnici.

Kontakt

LACTALIS CZ, s.r.o.

Líbalova 2348/1
149 00  Praha 4 – Chodov
Czech Republic
tel.: +420 241 080 511
fax: +420 241 080 515
IČ: 27132471
DIČ: CZ27132471
e-mail: info@lactalis.cz