facebook-logo
president_web_08_beata

SLADKÁ (VLASTNĚ SPÍŠ SLANÁ) FRANCIE

Francii miluju od malička, už jako malá holka jsem se učila francouzsky a malovala si pusu máminou zářivě červenou rtěnkou. Takže když se mě Radim v červnu zeptal, kam bych se letos ráda vydala na dovolenou, nemusela jsem váhat ani chvíli a vypálila jsem Provence.

V půlce srpna jsme tedy nacpali auto všemi dovolenkovými nezbytnostmi, usadili děti na zadní sedadla a vydali se za dobrodružstvím, za které děti, a vlastně i my, považovaly nocování v jihofrancouzských kempech. Spaní v mobilhomech se jevilo jako romantická idylka, dokud se neucpal záchod… Po dvou hodinách z něj Radim vyzvonoval Aniččina medvídka. V rámci zachování rodinné pohody jsme se rozhodli celou situací dále nezabývat a raději jsme se vydali na nákup místních laskomin na večerní piknik.
Sýry, salámky, paštiky, víno, bagety a hlavně slané máslo! Vždy jsem o něm hodně slyšela od své kamarádky, nevím proč, ale ochutnat jsem se ho rozhodla až letos. Jemně slaná chuť na čerstvé, křupavé bagetce je prostě slast. Zamilovala jsem se tolik, že jsem si tuto kombinaci dopřávala každý den.
Návraty z dovolených snáším těžko vždy, ale tentokrát to bylo ještě o něco horší – vracela jsem se asi o 5 kilo těžší, v Praze pršelo a navíc jsem už na zpáteční cestě začínala mít absťák po jemné chuti slaného másla. Ach jo, měli jsme s sebou vzít tu přenosnou ledničku a nacpat ji až po okraj! Samozřejmě jsme ji ale zapomněli doma… Celý den jsem byla bez nálady. Nemůže už někdo vymyslet nějaký zlepšovák dovolenkových návratů?
Následující den jsem zjistila, že takový zlepšovák už přeci jenom existuje a vymyslel ho Président. Moje nadšení, když jsem v regálu objevila jeho jemně slané máslo, se mohlo zdát jako přehnané… Nicméně když jsem si odpoledne připravila svačinku po francouzsku, vybavila se mi chuť dovolené a cítila jsem se hned o něco lépe.

Beáta