facebook-logo
president_web_1117_beata_relax

Fit prodloužený víkend

„Ahoj, prosím tě, jak to máš v pátek a o víkendu?“ Ptá se moje dlouholetá kamarádka Petra, cvičitelka jógy a vyznavačka zdravého životního stylu.

„No vlastně mám volno. Děti jedou na chatu ke kamarádům a Radim je kvůli práci pár dní pryč.“

„Tak super! Organizuju třídenní podzimní očistu u nás na chalupě. Doufám, že se přidáš!“

„Tak jo, jasně! Super! Díky za pozvání!“ Bez rozmyslu potvrzuju a pokládám telefon.

Třídenní očistu organismu? Opravdu jsem právě potvrdila účast na týhle akci? Petru mám fakt ráda, ale některý její přístupy mi přijdou trošku moc. No, teď už z toho asi těžko vycouvám, zkusit se má vše, tak uvidíme.

Dle instrukcí máme už v pátek vynechat snídani a dorazit nalačno. Na uvítanou dostáváme hrnek teplé vody s citronem a zázračně pročišťující čaj. K obědu všem zúčastněním Petra chystá zeleninovou šťávu. Ke svačině si musíme opět vystačit s hrnkem čaje. Z břicha se mi začínají ozývat prazvláštní zvuky a žaludek se mi začíná kroutit. Vydržím? Nevydržím? Tohle je vážně dilema. Už dlouho jsem pro sebe chtěla něco udělat a podzimní detox mi nakonec přišel jako docela fajn nápad. Ale teď začínám opravu litovat. Co bude k večeři? Sklenka vody? Od pravdy jsem nebyla daleko. Poté, co jsem v šest večer dosrkla poslední kapku speciálního detoxikačního koktejlu, jsem se omluvila z večerní lekce jógy a šla si radši rovnou lehnout.

Vzbudila jsem se dost časně a šilhala jsem hlady.

„A dost! Tohle snad nemám zapotřebí!“

Rychle jsem se oblékla a spěchala do místní samoobsluhy pro snídani. Čerstvý sýr Svěží s rajčaty a cibulkou jsem z vaničky nabírala ještě teplým rohlíkem. Šourala jsem se zpátky k chalupě, pod nohama mi šustilo listí a já si vychutnávala tu úžasně jemnou chuť. Bylo mi moc fajn. V tu chvíli jsem zjistila, že očistné půsty zkrátka nejsou nic pro mě.

Beáta