facebook-logo
president_web_1117_predvanocni_beata

Předvánoční úklid

Jak jste na tom s předvánočním úklidem? Já si každý rok říkám, že letos už se stresuju naposledy, že Vánoce můžou být krásné i s trochou prachu na skříních a neumytými okny. Vím to. Jenomže jakmile se začnou dny zkracovat a člověk tráví víc a víc večerů doma, má čas se rozhlížet kolem sebe…

Zkrátka mi to ani letos nedalo a do úklidu jsem se vrhla znovu. Byl to poslední víkend před začátkem adventu, abychom si předvánoční čas mohli celá rodina užít už pěkně v klidu.

Začala jsem zlehka – sundat a vyprat závěsy, umýt okna – klasika. Pak jsem pokračovala přes všechny knihovny a poličky – vyndat, utřít, přebrat, přerovnat. Následovalo kompletní utření prachu, čištění kusových koberců, vytírání a leštění podlah, praní dekoračních polštářků a dek,…

Když jsem v neděli večer uzavírala kapitolu Obývák a vrhala se na kapitolu Kuchyň, zeptal se mě Radim, jestli by mi mohl s něčím pomoct.

„Jo, to bys teda moh! Zajet na nákup a koupit savo, žárovky, lepidlo na lišty, spárovačku a dát to tady konečně do kupy!“ Vypěnila jsem.

Radim se beze slova otočil a odešel. Za hodinu byl zpátky s plnou nákupní taškou, ze které postupně vyndával samé dobroty, mezi nimi i nové Beaujolais a Président Brie. Jak mohl vědět, že se k sobě tyhle dvě věci tak skvěle hodí!?

„Tak, Beáto, a teď už polož ten hadr, sedni si, vydechni a uděláme si spolu hezký večer, ano? Vánoce si všichni užijeme mnohem líp, když se nám totálně nesedřeš.“

A zase měl pravdu… I když já tak nějak tuším, že se do předvánočního úklidu pustím i napřesrok. Nebo mě snad šmouhy na oknech nechají konečně chladnou?

Beáta