facebook-logo
president_web_09_beata2

PÁTEČNÍ PŘEKVAPENÍ

Huráááá! Zítra je volný den a Radim bere děti na vandr i s přenocováním! Co to znamená? Dámská jízda se vším všudy!

Té jízdě samozřejmě předchází velký nákup, pořádný úklid a zkrášlení mě samé, aby to večer nějak vypadalo… Pohoštění je dneska na mě a chci si dát záležet. Jenže na vyvařování nemám čas, takže volím něco efektního, ale zároveň snadného na přípravu. Kozí topinky, to je jedna z věcí, která na večerním menu nesmí chybět! Recept jsem odkoukala tady a musím říct, že sklízí úspěch!

V osm večer mám vše připraveno, šunčičky, sýrečky, oříšky, víno,…

„Čááááááu!“ Vítám se s první várkou hostů, jako bychom se rok neviděli. Dýchánek se nám pomalu rozjíždí, povídáme, povídáme a zase povídáme… O dětech, o práci, o chlapech, o hubnutí, jojo efektu… Topinky musím přidělávat tak rychle, že jsem do půl hodiny bez sýra. Zato popálené patro máme všechny, tahle dobrota totiž na talíři nevydrží chladnout ani minutu.

Nevím, v kolik hodin všichni odešli ani kdy jsem zapadla do postele. Zato vím, co mě vzbudilo – rachot klíčů v zámku a chichotání za dveřmi. Už jsou tady! Šátrám po mobilu, abych zkontrolovala čas. 11:17! Ajajajaj, jedno je jisté… Hladoví výletníci se budou dožadovat oběda.

„Co si takhle udělat quiche?“ Zahlásí Radim, potom co nakoukne do ložnice. Vynikající quiche se šunkou, rajčaty a sýrem Snack Président je totiž jedno z mála jídel, které zvládne připravit sám. Spiklenecky na něj, s omluvným úsměvem, mrknu a jsem šťastná, jak to za mě krásně vyřešil. I maminky si přece někdy musí odpočinout…

Beáta