facebook-logo
president_fbpost_03_cleaning-closet_web_final

Jarní úklid šatníku

Nosím pořád, občas si vezmu, ještě bych mohla unosit, tohle přece nevyhodím!

Je to takový můj rituál. S prvními teplejšími dny mě popadne uklízecí amok. Trvá maximálně jeden den. Většinou je to ten přelomový den, kdy se rozhodnu schovat zimní kabáty z věšáku do skříně. A když už tam tak cpu ty kabáty, říkám si, co takhle vyklidit i šatní skříň v ložnici? Je sobota, děti jsou u babičky, Radim nevím kde, ale doma není, a tak jdu na to.

Do úklidu šatníku se pouštím dvakrát ročně, na jaře a na podzim. No, úklidu… Začínám u svetrů, ještě jsem plná síly a snad i rozhodnosti. Pryč, vytahanej, flek od barvy na vlasy,… Hromada věcí „na výhoz“ se kupí a já mám pocit, že letos obsah skříně opravdu zredukuju. Pak přecházím na trička a halenky a začíná přituhovat. Tuhle přece nevyhodím, vždyť jsem ji tak ráda nosila. NOSILA! Na sobě už jsem ji neměla dobrý dva roky. Ale místečko vzadu ve skříni se pro ni samozřejmě najde. Na hromadu odpadlíků přihodím alespoň pár triček, které už si nevezmu ani na tu chalupu, a jedeme dál.

Moje obávaná police… Kalhoty. Vím, že tady dojde na lámání chleba, pokud si některé z nich budu chtít vyzkoušet. Cítím, že potřebuju posilnit… Snack à la française – můj oblíbenec, když mám chuť na delikátní svačinku. Má perfektní tvar (ne jako já), takže si ho nakrájím na kolečka a jím ho jen tak bez ničeho. Naleju si skleničku červeného, Cabernet Sauvignon sýr výborně doplňuje, a můžu pokračovat. Že mi stále ještě jsou, jsem si jistá tak u třetiny kalhot, ale pak nám tu ještě zbývají další dvě třetiny a tady už si jistá nejsem vůbec ničím. Mé nejčernější obavy se naplňují. To půjde, trochu poposkočit, zavrtět se, zadržet dech… Ne, přes boky je prostě nedostanu. Asi bych je měla vyhodit, že? Blbost! Vždyť do léta přece už fakt zhubnu!

Vztekle házím do pytle těch pár kousků, které letos obětuji. Skříň po naskládání oblečení vypadá skoro stejně jako před úklidem. Sedám si vyčerpaná na postel a přemýšlím, co udělám s tím svým zadkem. Dopiju poslední doušek sauvignonu, dojím poslední kolečko sýra a rozhodnu se, že vynechám večeři. Jenom tu dnešní…

Beáta