facebook-logo
president_web_10_clanek_halloween

POMOCNÍCI V KUCHYNI

Je to tak. Sezónní dýňové šílenství zachvátilo i naši rodinu. Dlouho jsem se tomuto zvyku bránila, chtěla jsem držet naše české tradice a k těm dlabání dýně nepatří. Nicméně nakonec jsem podlehla… Radost dětí, když se dýni rozsvítí obličej je zkrátka silnější. A vlastně proč ne… Vždyť on je ten Halloween docela legrace.

Dýní připravujeme hned několik, dlabání se účastní spousta dětí a přípravy na tuto sešlost jsou velkolepé.
„Uděláme zase ty super sýrový sušenky?“
„To víš, že jo, Aničko, ale tentokrát je opravdu uděláme spolu, ano?“ Uvědoměle se snažím dcerku aktivně zapojit do přípravy pohoštění. Do pečení se nakonec vloží děti obě a já svého výroku začínám pomalu litovat.

Po hodině vytírám z podlahy rozbité vejce, z kuchyňských skříněk stírám jogurt, z Aniččiných vlasů vyčesávám mouku a Kuba musí zamířit do sprchy rovnou celý… Děti v kuchyni jsou zkrátka skvělí pomocníci, že? 🙂

Přichází první malí hosté a po celém bytě je cítit úžasná vůně. Děti usedají ke stolu a začínají dlabat a zdobit dýně. Aby jim šla práce líp od ruky, přikusují domácí sušenky a popíjejí ledový čaj. Pro sebe si nalévám sklenku merlotu, který se k naší pracně vyrobené slané pochoutce skvěle hodí, a při pohledu na naši kreativní dílnu se musím jen tiše usmívat.

Pěkný Halloween!

Beáta